Toto je archivní kopie zrušeného webu www.katolicka-dekadence.cz
Katolická dekadence
Katolická dekadence

Katolická dekadence

Redakce KD

Členové Katolické dekadence

Františka Jirousová Narozena 22.3.1980. Vystudovala Policejní akademii v Praze. V současné době je doktorandkou filosofie na FF UK. Pracuje v Praze jako archivářka v Libri prohibiti, překladatelka z NJ, v létě příležitostně výškové práce na laně. Žije ve Staré Říši a v Praze. Jejím hlavním zájmem je literární činnost a katolická filosofie. V roce 2000 získala 2. cenu v soutěži nepublikovaných spisovatelů Knižního klubu za knihu Velmi vzdálený oheň, která byla v témže roce vydána. S Janou Bauerovou založila v 10.10. 2004 literární skupinu Katolická dekadence. (Email: frantiska.j@centrum.cz)
Františka Jirousová
Františka Jirousová

Jana Bauerová Narozena 9.7.1980. Má středoškolské vzdělání s maturitou. Od roku 1997 žije se svým dědou ve Staré Říši na Vysočině v prostředí bývalé zemědělské usedlosti, obklopena zástupem kočičích přátel. Mezi její záliby patří literatura, hudba a studium finštiny. Už od dětství píše prózu, příležitostně básně. V roce 2003 napsala poemu Severní kříž, ve stejném roce dokončila dosud nevydanou novelu Vyvolený.
Severní kříž vydalo nakl. Kalich v roce 2008. Ukázky a recenzi lze najít v rubrice Texty.

Vilém S. Spoluzakládající člen KD. Žije sám neznámo kde. Nikdo z nás ho nikdy neviděl a on komunikuje pouze svými dopisy. Jeden čas byl samozvaným “šéfem” KD, ostatní členové ho ovšem záhy z tohoto postu sesadili.