Toto je archivní kopie zrušeného webu www.katolicka-dekadence.cz
Katolická dekadence
Katolická dekadence

Katolická dekadence

Toto je konečně nová verze stránek KD

A je to tu! Konečně, nové stránky. Já z toho mám takovou radost, že i teď v noci ještě musím napsat… Zatím nejsou v článcích obrázky, ale to dodělám zítra nebo pozítří. A různé drobnosti a dodělávky zde chybí, ale ty nejsou tak nutné. Možná i písmo ještě změníme.

Hned zítra se objeví jeden velmi důležitý článek o “gothické subkultuře”. — Tyhle stránky jsem samozřejmě nedělala já, páč bych to vživotě neuměla. Vytvořil je z vlastní vůle jeden člověk, kterého jsem vživotě neviděla a jehož jméno lze velmi snadno zjistit kdesi dole na stránkách. Tímto mu oficiálně děkuju!

Je vidět, že Bůh se o KD přece jen nějak stará. Jinak by dávno nechal naše stránky upadnout v zapomnění či zkázu. A zatím takhle…

Povšimněte si, prosím, velmi důležité věci. Ke každému článku je možno přidat komentář a to ihned a jednoduše. Takže naše stará bídná návštěvní kniha by mohla pomalu ale jistě zahynout. Uvidíme.

Tož, dekadentní i nedekadentní přátelé, je pěkné zahájit léto zprovozněním nové verze KD. Jestli tady nikdo nenapíše, co si o nových stránkách myslí, tak se už vážně rozčílím! (Ne, nerozčílím. Jsem jen teď poněkud opilejší, ale mám radost a musela jsem ji nějak vybít. Velká výhoda našeho nového systému (redakční systém je geniální věc!) je v tom, že každý příspěvek lze velmi rychle smazat, což bude asi osud těchto mých blábolů…)

Františka J.

 

 

Počet komentářů: 3

 1. tofet napsal(a):

  Ha, prázdný bílý obdelník, nepopsaný nikým přede mnou. Musím ho z radosti nad novými stránkami zaplnit slovy až po okraj. Celý svět je už dávno přeplněn slovy, a když si k tomu přimyslím ještě všechny významy, které sebou nesou, není tu už skoro prostor k dýchání. Přesto uberu kyslík i z tohoto vzácného bílého místa, prostě jen pro pocit toho, že jsem pánem nad bílým místem, že mohu svět zasírat plody svojí kreativity svobodně, kde a kdy se mi zachce. Někdy mne přepadá kacířská myšlenka, že možná byla chyba obrátit celou populaci na gramotnou. Jak se asi žilo, když psát uměl jenom kněz…? Ale to jsou jen nevážné tlachy z přemíry bujnosti. poněkud chorobný způsob jak dát najevo radost.

 2. Františka napsal(a):

  Teď jsem si všimla, že jedině snad já v celé ČR používám malý monitor. Na těch “obrovských” stránky až tak pěkně nevypadají, text je roztažený až do nekonečna… Docela mě to štve! Ale všichni programátoři jsou teď na dovolených a já to spravit neumím. Jsem si toho ovšem vědoma a něco s tím snad udělám. Je tady vůbec ještě někdo, kdo má rozlišení 800×600? Otázka položená do prázdna, tady totiž člověku nikdo neodpoví, kromě staré dobré klasiky (tofet, Maftík).

 3. tofet napsal(a):

  Já mám v práci 19 palcový monitor s nastavením rozlišení 1280×960. Je tedy pravda, že ten ohnivý obzor v záhlaví pak sahá jen do půlky šíře monitoru, ale já to beru, že jó, že ta pravá půle, to je ta temnota. :-)
  Pocitově mi přišlo ladění minulých stránek ponurejší, beznadějnější. Tyto nové mají v sobě více naděje. Už jen že ten nadpis že je bílý. Jakkoliv mému naturelu víc vyhovuje temnější ponurost a méně barev, musím uznat, že z toho teď dýchá více života, je to takové šťavnatější.

Napiště komentář